- Smulkiau
- Autorius Nėra
- Kategorija: Mokymai
- Peržiūros: 35
2025 m. sausio–balandžio mėn. įgyvendinama ilgalaikė profesinio tobulėjimo programa „Matematinių gebėjimų ugdymas 9–12 klasėse: kaip padėti pasirengti egzaminams ir tolimesniems gyvenimo iššūkiams“ (40 ak. val., NŠPR ID 603410, kodas -213004864). Ši programa skirta Vilkaviškio rajono savivaldybės matematikos mokytojams, siekiant stiprinti jų kompetencijas ir suteikti žinių apie matematikos mokymo metodus, kurie padės ugdyti mokinių matematinių problemų sprendimo įgūdžius, loginį ir kritinį mąstymą bei gebėjimą praktiškai taikyti matematines žinias.
Skaityti daugiau: Mokymai Vilkaviškio rajono matematikos mokytojams
- Smulkiau
- Autorius Nėra
- Kategorija: Mokymai
- Peržiūros: 25
2024 m. lapkričio–gruodžio mėn. įgyvendinta kvalifikacijos tobulinimo programa „STEAM ugdymas mokykloje“ (40 ak. val., kodas 213004693). Ši programa buvo skirta Kupiškio rajono savivaldybės mokyklų vadovams, jų pavaduotojams ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjams, mokytojams ir pagalbos mokiniui specialistams. Pagrindinis jos tikslas – stiprinti pedagogų gebėjimus integruoti STEAM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija, menai, matematika) principus į ugdymo procesą, skatinant tarpdisciplininį mąstymą ir kūrybiškumą.
Kvalifikacijos tobulinimo programa „STEAM ugdymas mokykloje“ apėmė įvairiapusišką ir išsamų turinį, skirtą mokytojų kompetencijų tobulinimui bei praktiniam STEAM metodikos taikymui pamokose.
Skaityti daugiau: Mokymai Kupiškio rajono mokytojams „STEAM ugdymas mokykloje“
- Smulkiau
- Autorius Nėra
- Kategorija: Mokymai
- Peržiūros: 24
Bendradarbiavimas su specialiųjų ugdymo(si) poreikių (SUP) turinčių mokinių tėvais - svarbus žingsnis kuriant įtraukią ir palaikančią ugdymo aplinką. Ši sritis kelia iššūkių, reikalauja empatijos, teisinių žinių bei gebėjimo valdyti konfliktines situacijas. Siekdami stiprinti šiuos gebėjimus, Šilutės rajono mokyklų vadovai dalyvavo mokymuose „Kaip bendrauti ir bendradarbiauti su specialiųjų ugdymo(si) poreikių turinčiais mokinių tėvais?“. Mokymų metu buvo nagrinėjami šie klausimai:
Skaityti daugiau: Mokymai apie bendravimą su mokinių tėvais Šilutės rajono vadovams
- Smulkiau
- Autorius Nėra
- Kategorija: Mokymai
- Peržiūros: 17
Įtraukiojo ugdymo siekis, kad kiekvienas vaikas, nepriklausomai nuo gebėjimų, poreikių ar iššūkių, jaustųsi priimtas, vertinamas ir turėtų visas galimybes sėkmingai mokytis. Ši filosofija reikalauja bendruomenės pastangų ir strateginės lyderystės, todėl mokyklų vadovai atlieka svarbiausią vaidmenį diegiant ir puoselėjant įtrauktį mokyklose.
Šilutės rajono švietimo įstaigų vadovai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo mokymuose „Įtraukusis ugdymas mokyklose. Ką turi žinoti mokyklų vadovai?“, kurie vyko lapkričio mėnesį nuotoliniu būdu. Mokymų metu dalyviai gilinosi į įtraukiojo ugdymo principus, analizavo strategijas ir sėkmingai įgyvendintus praktikos pavyzdžius. Vadovai buvo skatinami ne tik įgyti teorinių žinių, bet ir aktyviai diskutuoti, dalintis savo patirtimi bei ieškoti naujų sprendimų, kaip gerinti ugdymo kokybę savo vadovaujamose įstaigose.
Skaityti daugiau: Mokymai apie įtraukųjį ugdymą Šilutės rajono mokyklų vadovams
- Smulkiau
- Autorius Nėra
- Kategorija: Mokymai
- Peržiūros: 95
2024 m. spalio-lapkričio mėn. Kėdainių Senamiesčio progimnazijoje vyko TŪM mokymai „Skirtingi keliai į mokymosi sėkmę“, skirti Kėdainių rajono savivaldybės mokyklų (Kėdainių Senamiesčio progimnazijos, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos, Kėdainių šviesiosios gimnazijos ir Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos) mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų bei mokinio padėjėjų komandoms. Šių mokymų tikslas suteikti mokytojams, pagalbos specialistams teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kaip atpažinti ir efektyviai taikyti mokslu pagrįstus metodus, padedančius vaikams su specifiniais mokymosi sutrikimais bei užtikrinti, kad vaikai nepatirtų ilgalaikių psichologinių ir mokymosi pasekmių. Taip pat supažindinti mokinio padėjėjus su jų vaidmeniu, atsakomybėmis ir efektyviais darbo metodais, padedančiais mokiniams, turintiems specialiųjų poreikių, integruotis į bendrąją ugdymo sistemą. Mokymuose dalyvavo mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai, mokinio padėjėjai.