Dabar svetainėje 133 svečiai ir narių nėra

Straipsnių peržiūrėjimai
118986
Liepa 2024
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Nuo 2024 m. įsibėgėja negalios reforma – įsigalioja Informacijos teikimo asmeniui su negalia jo pasirinktu (-ais) prieinamu (-ais) bendravimo būdu (-ais) rekomendacijos. Vienas iš šių būdų – lengvai suprantama kalba.
Lengvai suprantama kalba (angl. „easy-to-read“) – tai metodas, kuris padės daugiau žmonių suprasti Jūsų pateikiamą informaciją. Universalus lengvai suprantamos kalbos teksto išdėstymas, iliustracijos ir teksto stilius ypač palengvina informacijos prieinamumą skaitymo, suvokimo iššūkių, intelekto negalią turintiems asmenims. Šiuo metodu parengti tekstai dėl savo paprastos kalbos ir aiškios struktūros taip pat puikiai tinka senjorams, vaikams bei visai visuomenei.

Mokymai „Informacijos rengimas lengvai suprantama kalba“ vyks birželio – lapkričio mėn. Vilniuje, Kaune, Telšiuose, Panevėžyje, Klaipėdoje, Alytuje, Šiauliuose, Tauragėje, Utenoje, Marijampolėje.
Mokymai skirti asmenims, susijusiems su informacijos pateikimu plačiajai visuomenei, dirbantiems valstybės įstaigose, kur tiesiogiai ir netiesiogiai suteikia paslaugas asmenims su negalia, komunikacijos specialistams.
Mokymų temos:

  • Lengvai suprantamos kalbos naudojimo paklausa ir praktika visuomenėje.
  • Žmonių su intelekto ir (ar) psichosocialine negalia informacijos suvokimas.
  • Lengvai suprantamos kalbos teorija.
  • Teisės akto „Informacijos teikimo asmenims su negalia jų pasirinktais prieinamais bendravimo būdais rekomendacijos“ aptarimas ir įstaigos veiksmų scenarijų simuliacija ir paaiškinimas.
  • Praktiniai užsiėmimai vertinant ir kuriant tekstus lengvai suprantama kalba.
  • Tekstų lengvai suprantama kalba tikrinimo procesas.

Lektorės:
Laura Mikelevičiūtė, Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie LR SADM prieinamumo užtikrinimo ir konsultacijų skyriaus patarėja.
Miglė Baltrūnaitė, VšĮ Informacijos kaupimo ir sklaidos centro direktorė.

Šiuos mokymus finansuoja Asmens su negalia teisių apsaugos agentūroje prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija, organizuoja – Kaišiadorių švietimo centras pagal 2024 m. gegužės 31 d. pasirašytą paslaugų teikimo sutartį Nr. S-2024-58.