Dabar svetainėje 34 svečiai ir narių nėra

Straipsnių peržiūrėjimai
127278
Rugsėjis 2024
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

1-oji savaitė. Kibernetinis saugumas (2024 m. gegužės 13-19 d.)

Šią savaitę kviečiame pasidomėti elektroninio atpažinimo priemonėmis, stiprinti savo budrumą susipažįstant su naujais sukčiavimo metodais.
2024 m. gegužės 16 d. 11 val. transliacija internetu „Skaitmeninis imunitetas: kaip sustiprinti PIN kodų apsaugą ir atsparumą sukčiams“.
Transliacijos nuoroda
Lietuviai, lyginant su kitomis šalimis, vis dar yra labiausiai linkę dalytis slaptažodžiais ir PIN kodais, rodo tarptautiniai tyrimai. Duomenų privatumas ir žmonių atidumas yra vieni pagrindinių skaitmeninio imuniteto elementų.

Transliacijos metu e. atpažinties ekspertas ir „SK ID Solutions“ verslo vadovas Lietuvoje Viktoras Kamarevcevas papasakos, kokia yra PIN kodų paskirtis, kuo PIN1 skiriasi nuo PIN2 ir kodėl jais negalima dalytis net su pačiais artimiausiais žmonėmis. Be to, jis apžvelgs populiariausius sukčiavimo būdus ir patars, kaip išlikti budriems.

2-oji savaitė. Skaitmeniniai įgūdžiai – nuo pradedančiųjų iki pažengusiųjų (2024 m. gegužės 20-26 d.)

Šią savaitę visus skatiname įsivertinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti galimybių šiuos įgūdžius patobulinti, atrasti e. paslaugų įvairovę ir patogumą. Skaitmeninių žinių kelrodis kiekvienam – Europos skaitmeninio raštingumo supratimo ir tobulinimo sistema piliečiams (DigComp).

2024 m. gegužės 21 d. 11 val. transliacija internetu „Nebūk be ryšio“.

Transliacijos nuoroda

Transliacijos metu Ryšių reguliavimo tarnybos Elektroninių ryšių reguliavimo grupės vyriausiasis patarėjas dr. Virgilijus Stundžia patars:

  • kaip pasirinkti mobiliojo ryšio ir interneto prieigos paslaugas, atitinkančias individualius poreikius;
  • kur gauti aktualią objektyvią informaciją apie teikėjų ryšio paslaugų kokybę ir kaip ją pačiam įsivertinti;
  • kokį pasirinkti ir įsigyti mobiliojo ryšio ar interneto prieigos paslaugų galinį įrenginį (pvz. išmanųjį telefoną ar maršrutizatorių);
  • kur laikyti ir kaip elgtis su galiniais įrenginiais, kad ryšys būtų kuo geresnis;
  • kur kreiptis esant blogam ryšiui;
  • kaip naudotis įvairiomis viešai prieinamomis nemokamomis priemonėmis, kurių pagalba vartotojai gali įvertinti ryšio paslaugų kokybę bendrai ar juo dominančioje Lietuvos teritorijoje;
  • kokios programėlės pagalba ir kodėl iki 2025 m. kovo 1 d. reikėtų pasikeisti telefono numerį iš 8 į +370.

3-ioji savaitė: Saugesnis internetas ir dirbtinis intelektas švietime (2024 m. gegužės 27-31 d.)

Šią savaitę dar kartą kviečiame prisiminti, kaip svarbu internete elgtis saugiai ir atsakingai, kaip padėti sau ir kitiems, susidūrus su netinkamu turiniu ar elektroninėmis patyčiomis.

2024 m. gegužės 28 d. 11 val. transliacija internetu Vaikų patyčios internete: ką svarbu žinoti suaugusiems“.

Transliacijos nuoroda.

Naujausio Pasaulio sveikatos organizacijos moksleivių gyvensenos ir sveikatos tyrimo duomenimis, vienas iš šešių vaikų Lietuvoje patiria patyčias internete. Elektroninių patyčių rodiklis Lietuvoje aukščiausias tarp tyrime dalyvaujančių šalių. Bet net statistikos nereikia, kad įsitikintume – iššūkiai bendraujant internete ir elektroninių patyčių keliamas stresas yra pažįstami kone kiekvienam vaikui.

Transliacijos metu „Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ koordinatorė Eglė Tamulionytė kalbės, kaip vaikai bendrauja internete, su kuo susiduria ir kokia mūsų pagalba jiems galėtų praversti. Aptarsime:

  • kaip suaugusiems neatsilikti nuo skaitmeninio vaikų ir paauglių pasaulio;
  • kokie yra elektroninių patyčių ypatumai;
  • kaip galime padėti į elektronines patyčias įsitraukusiems vaikams;
  • ko tikėtis iš technologijų, o ką visgi turėsime patys nuveikti, norėdami pasirūpinti vaikų saugumu.

Informacijos šaltinis - https://www.epilietis.eu/skaitmenine-savaite-2024